Bitlis Web Tasarım

Sık Sorulan Sorular

Web site tasarım alanında iddialı bir firma olarak ortaya çıkmış olan ve sürekli yeniliği yakalayan yapısıyla gelişmeye devam eden Bitlis Web Tasarım, müşterilerinin beklentilerine en uygun ve en nitelikli çözümleri sunarak hizmetini özenle gerçekleştirmektedir.

Bitlis Web Tasarım, firmanızın hassasiyetlerini gözeterek beklentileriniz doğrultusunda firmanızın web tasarım ihtiyaçlarını analiz eder ve çözüme kavuşturur. Firmamız, faaliyetini yürüttüğü işleri layıkıyla müşterilerine teslim edebilme sorumluluğunun bilincindedir.

Web Sitesi Nedir ?
Web sitesi; Online olarak digital dünyaya açılan, işinizi, bireysel olarak kendinizi fikirlerinizi, yayınlamak dilediğiniz resim, video, animasyon ve belgelerinizin atanan bir alana yükleyip bilgisayarlar ve internet vasıtası ile sunum işleminin genel adıdır. Web sitesini oluşturmak için gerekli yeterlilikler;
 
  • Alan adı (Domain)
  • Hosting (Alan)
  • Web tasarım
Olmaları gerekir.
Alan Adı (Domain) Nedir ?
Alan adı web sitenize ulaşmak için adres satırına yazılan siteadiniz.com ~ siteadiniz.com.tr gibi adreslere sahip olan uzantıları günümüzde yüzlerce çeşit olan (.net .org .biz .us .co .ist .tc) sitenizin adres bilgisidir.
 
Alan adı uzantısına göre (com net org com.tr net.tr) fiyatında değişkenlik gösterebilir. Günümüzde en uygun alan adı 10$ en pahalısı ise 500$ ları bulabiliyor.
Alan (Hosting) Nedir ?
Hosting web sitenizin tasarımı, yazılımı, görseli, veritabanı gibi verilerin barındırıldığı, E-postalarınızın kayıtlarının bulunduğu SERVER parçacığıdır. Ana sunucu üzerinde size ayrılan trafik, disk, ram ve işlemci birimi kadar kullanabileceğiniz alandır.
 
Hosting bulunduğu ülkeye göre performans (hız ve işlem) gösterir. Elbette en hızlı hosting kapasitesine göre göreceli olarak TÜRKİYE üzerinde bulunan sunucularda çalışan ve disk biçimi olarak SSD tercih edilen hostlardır.
 
Hosting fiyatları firmalara göre değişkenlik göstermekle birlikte en uygunu yıllık 10$ dan başlar 1000$ a kadar çıkabilir.
Web Sitesi Yaptırıyorum Ücreti Tek Seferlik Mi Ödeyeceğim?
Yaptırdığınız web sitesinin yazılım, tasarım ve diğer hizmetlerin bedellerini tek sefere mahsus ödeyeceksiniz. Fakat alan adı, hosting, ssl sertifikası, statik ip, sanal pos yıllık hizmet bedelleri gibi ücretler yıllık yada büyüklüğüne göre aylık ödenir.
 
Yıllık yada aylık ödeyeceğiniz alan adı, hosting bedelleri bize has bir uygulama değildir. Standartlar üzere biz sizden bu bedelleri tahsil ederek, gerekli mercilere ödemeler sağlıyoruz, hizmet kesintilerinin ekseri sorusu olan alan adı, hosting ücretleri bir kereye mahsus değildir.
Web Sitemizi Yaptık İçerikleri Biz Mi Giriyoruz Siz Mi ?
Web sitenizin içeriklerini, ürünlerini, sayfalarınızı, projelerinizi, menülerinizi, kategorilerinizi belirli bir adete kadar Bitlis Web Tasarım olarak biz giriyoruz.  
 
Sizin bu içerikleri girebilmeniz için yaptığımız ya da size teslim ettiğimiz yönetim panelinden, verilerinizi nasıl girebileceğinizi size tarif ederek kendi içeriklerinizi girmenizi sağlıyoruz.
 
Eğer vakit, ya da eleman gibi sorunlarınız varsa girilecek metin ve belgelere göre içerik girme ücretlendirilerek firmamız tarafından girilebilir.
Biz İnşaat Firmasıyız. Bitlis İnşaat Yazınca İlk Sırada Çıkacak mı?

Üst sıralarda çıkmanın 2 tane seçeneği vardır ;

  1. si SEO bizim yaptığımız çalışmalar gibi
  2. si arama motoru reklamı ADWORDS

bursa inşaat, adana inşaat firmaları, trabzon'daki müteahhitler gibi kelimelerde üst sıralarda çıkmak istiyorsanız bu iki seçenekten birtanesini ya da ikisini tercih edeceksiniz.

SORU-1

Ücretli mi ?

Fiyatları nedir ?

Kalıcı mı oluyor ?

- Evet bu hizmetler ÜCRETLİDİR.

- Google reklam hizmetlerinin genel adı olan ADWORDS'ü kontör gibi düşünün, google üzerine yatırılan ücretiniz kadar tıklama başına sizin sitenize müşteri gönderir. Rekabet oranına göre diğer rakip firmaların en üst tık başına maliyeti kadar sizin tıklama ücretiniz belirlenir. Örneğin tıklanma başına 60 kuruş belirlediniz. Her müşteri sitenize girdiğinde kredinizden düşer bu miktar kadar düşüş sağlar.

- SEO'da bu geçersizdir. Aldığınız SEO Hizmet Paketiyle web sitenize dileyen dilediği kadar tıklasa da bir ücret talebi olmaz. Çünkü SEO doğal arama sonucudur.

- Kalıcı olabilmesi için seçenekleri değerlendirmeniz gerekir.

SORU-2

SEO ne demek ?

-Search Engine Optimization yani arama motoru optimizasyonu demektir. Arama motorunun kriterlerine göre web sitesinin iç ve dış kalitesinin üst seviyelere çıkartılma çalışmasıdır. Bir firmayla anlaşmanız o firmanın sitenizi sürekli olarak arama motorları kriterlerine göre uygun tutması ile üst sıralarda web sitenizin kalması demektir. Firma olarak hem seo hizmetleri hemde dijital reklam hizmetleri (adwords, facebookads vb.) veriyoruz.

SORU-3

SEO hizmetlerinin fiyatları nedir ?

- Kelimeye ve o kelimenin rekabetçi oranına göre değişkenlik gösterir. Seo Paketlerimiz mevcut inceleyebilirsiniz.

SORU-4

Google ile eş değer mi oluyor fiyatlarınız, nasıl ölçeklendiriyorsunuz ?

- Rakiplerinizin yaptığı SEO çalışmalarına göre kıyaslıyorum ve tecrübeye dayalı fiyat veriyoruz. Ama genelde sabit fiyat üzerinden işlem yapıyoruz. 2 yıl ödeme yapmasanız da SEO için rakipleriniz bizim çalışmamızdan daha iyi bir çalışma yapana kadar web sitenizin konumu korunur. Bursa inşaat kelimesinin yanı sıra diğer anahtar kelimeleriniz de yapacağımız SEO çalışmasından olumlu olarak etkilenecektir. Tek bir kelime olarak da düşünmeyin.

SORU-5

1 yıl sonra bu hizmet bitince üst sıralarda web sitem kalır mı ?

- Dediğimiz gibi kalırsınız fakat diğer rakip firmalar bizim yaptığımız çalışmalardan daha üst bir çalışma yaparlarsa bunun garantisini tabi ki veremeyiz. Google sürekli sistemini günceller ve en çok kaliteli modern ve hızlı web siteleri üst sıralara çıkartır. Bu nedenle biz bir yıl sonra bu çalışma sonucunda müşterilerimize devam etmelerini tavsiye ediyoruz ama yinede tercih sizin. Kalıcı olacaksınız ama bir başka firmanın çalışmasına kadar seviyenizi korursunuz. Örneğin; kendinizi düşünün şuan ilk sıradaki de seo çalışması yaptırmış 2. ve 3. sıradaki de bizim şuan ki çalışmamız sonucunda onlar gerileyeceklerdir bunun gibi düşünebilirsiniz.