12 Yıllık Tecrübe ile

Seo Hizmeti

Bitlis Web Tasarım olarak, SEO hizmeti ile sitenizi arama motorları içerisinde yükseltip, sizlere daha fazla tanınırlık, güvenilirlik ve bu doğrultuda ziyaretçi sayısında ciddi bir artış sağlamak bizim işimiz. Bu bağlamda siteniz hangi sektöre mensupsa, konuya ilişkin rekabet taraması yapmakta ve ulaşabileceğiniz muhtemel noktaları sizlere sunmaktayız.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) ekibimizin bu alandaki yetkinliği, daha öncesinde yaptıkları çalışmalarla da doğrudan kanıtlanmış durumdadır. Hem site içi hem site dışı olarak uygulamaya koyduğumuz SEO hizmeti planlamaları sayesinde, sitenizin potansiyelini en yüksek şekilde kullanabilecek ve kazanacağınız ziyaretçiler sayesinde hit artışı yaşayacaksınız.

Web siteniz için uyguladığınız SEO stratejisi hatalı adımlar barındırıyorsa bunun internet ortamındaki pazarlama faaliyetiniz için olumsuz yönde ciddi sonuçları olabilir. Biz, Bitlis Web Tasarım olarak Profesyonel SEO Hizmeti ile siteniz için en doğru stratejiyi oluşturuyor ve trafiğinizi artırmaya yönelik çalışıyoruz.

Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelen “Search Engine Optimization” (seo) kavramı, sektörlerin internete kaymasıyla çok büyük önem kazanmıştır. Eğitimimizin ilk aşamasında “Google” arama motorunun tarihçesinden bahsedilerek kuruluş ve gelişim aşamaları anlatılmaktadır.

Bu aşama sonrasında arama motoru mantığı anlatılarak Google’ın algoritmasından detaylı olarak bahsediliyor. Bunun yanında seonun amacının ne olduğu ve kullanacağımız terimler anlatılıyor.

Seo yapılırken birden çok mantıkla hareket edilir. Seonun en önemli terimlerinden olan doğallık, çeşitlilik, sadelik, farklılık kavramlarından bahsedilir. Google arama motorunun siteler için kullandığı birden fazla servisi vardır. Google Trens, Google Analiystc, Google Adwords, Google Maps gibi bazı servislerin detaylı olarak nasıl kullanıldığı, seoya etkilerinin neler olduğu konuları anlatılır.

Site çalışmaları yapılırken veya bittikten sonra sitede yapılacak anahtar kelime çalışmalarının faydaları, seoya etkileri; sitemizi oluştururken Google’ın bize söylediği “sitenizi bana optimize edin”in ne olduğu; Meta taglar (title, description, keywords), sayfa başlığı, yazı başlığı, konu başlığı, resim boyutları, resim açıklamaları, link yapıları, sayfa hızı ve benzeri “site içi” çalışmalar üzerine birçok konulara değinilir.

Site yapım çalışmaları bittikten sonra yapılması gereken “site dışı” seo hizmeti çalışmalarına; yani dizin çalışmaları, backling çeşitliliği, kalitesi, sürekliliği, sayısı gibi derslere başlanır. Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle seo kavramı da başlı başına değişmiştir. Facebook, Twitter, İnstagram, Friendfeed gibi sosyal medya platformları etkin kullanarak, seoya etkilerinden uygulamalı olarak bahsedilir. Seo çalışması yapılırken seçeceğimiz sunucu, alan adı gibi konulardan sonra uygulama aşamasına geçilerek öğrencilerimizle bir proje şeklinde çalışmalar oluşturulur.