12 Yıllık Tecrübe ile

Dijital Pazarlama

Kullanıcılar ve potansiyel müşterilere internet üzerinden ulaşılarak, hizmet ve ürünlerin tanıtımı adına yapılan çalışmaları İnternet Reklamcılığı olarak ifade edebiliriz. Günümüzde internet ortamı reklam faaliyeti için en fazla tercih edilen platformlardan biridir. İnternet reklamcılığı sayesinde hedeflediğiniz kitleye oldukça kısa bir süre içerisinde ulaşabilir ve herhangi bir mağazaya sahip olmadan satış yapabilirsiniz. Oldukça fazla kişinin erişebildiği internet reklamları ile ürünleriniz ve hizmetleriniz daha çok kişiye ulaşacak ve daha kolay satılacaktır.

Online olarak satılan pek çok ürün, mağazalardaki ürünlerle karşılaştırıldığında çok daha uygun fiyatlara gelmektedir. Böylelikle iyi bir reklam kampanyası ile daha çok müşteriye ulaşabilirsiniz. İnternet reklamcılığı için ister arama motorlarını ister ziyaret edilen web sitelerini isterseniz de sosyal medya mecralarını değerlendirebilirsiniz. İnternet reklamcılığı; diğer reklamcılık yöntemleriyle karşılaştırıldığında daha uygun fiyata mal olmasıyla beraber, günümüzde internet reklamcılığının ulaştığı kişi sayısı da diğer reklamcılık yöntemlerine oranla daha fazladır.

– Web Sitesi: İnternet üzerinde insanların ulaşabildiği bir site oluşturmak; yazılı, resimli hatta sesli, görüntülü olarak şirketin vermek istediği mesajları, bilgilendirmeleri, servis ve ürünleri mevcut ve potansiyel müşterilere ulaştırmanın en kolay yollarından biridir.

– Arama Motoru Reklamcılığı: İnternet üzerinde bir konuda bilgi almak isteyen insanların ilk başvurduğu kaynaklar arama motorlarıdır. Dünya üzerinde insanların günde milyarlarca sorgu ile arama işlemi gerçekleştirip aradıkları bilgiye ulaşmak istedikleri düşünüldüğünde Arama Motorları internetin en önemli organik ziyaretçi kaynaklarından biridir.

– Email Reklamcılığı: Bir ürün, hizmet, bildiri hakkında müşteri ya da hedef kitlenize email yolu ile yapılan reklamcılık türüdür. Günümüzde her ne kadar Email Reklamcılığı suistimal edilerek “Spam Mail” kavramına dönüşse de doğru bir şekilde kullanıldığında Email Reklamcılığı isterseniz sitenizi isterseniz direkt olarak ürün ve hizmetlerinizi tanıtmanın hızlı yollarından biridir. Düzenli olarak yapılan Bülten şeklinde Toplu Mail Gönderimleriyle hem hedef kitleniz ile daha fazla etkileşim içinde olabilir hem de kitlenizin sizinle alakalı gelişmelere herhangi bir zahmete girmeden ulaşmaları sağlanmaktadır.

– Banner Reklamcılığı: İnternet siteleri üzerinde belirli bir ücret karşılığında reklam yerleşimlerine ilgili görsel ya da hareketli resimlerin konularak hedef kitleye ulaşılmayı sağlayan yöntemlerden biridir. Banner Reklamcılığı doğru hedef kitlenin analiz edilerek talebin olabileceği siteler üzerinden doğru yerleşimde, doğru şekilde uygulandığında direkt olarak satışa yönelik etki gösteren önemli bir internet reklamcılığı yöntemidir.